Arhīvs

1.aprīlis 

Čību diena un radošo talantu diena!

Katra klase demonstrēja gan individuālus, gan klases talantus! Kopā pulcējot visus skolas skolēnus uz teātri, dejām, dzejas rindām, dziesmām, plastikas demonstrējumiem un vēl un vēl...

9. martā skolā notika koncertlekcija "Sprādziens mūzikā"(Projekta "Latvijas skolas soma"ietvaros). Pasākuma vadītāji: Mikus Abaroniņš, iepazīstonot ar mūzikas žanriem.

Skolēni aktīvi iesaistījās pasākumā, atbildot uz pasākuma vadītāja jautājumiem.

Neizpalika arī aktīva līdzi darbošanās!

Šī projekta ietvaros 1.-4. klašu skolēnu noskatījās arī papildus bezmaksas digitālo nodarbību: "Kosmosa burvis".

Jaunāko klašu Sveču izstāde!

LATVIJAS SKOLU ZIEMAS FESTIVĀLS 2022

Mūsu skola piedalās Latvijas skolu Ziemas festivālam 2022, kas norisināsies attālināti no 7-14.februārim.

Uzdevums skolotājam vai skolēnam veikt garāku distanci, pa šo nedēļu, kādā no disciplīnām:

1. Skriešana (Running)

2. Iešana/Nūjošana (Walking/Nordic Walking)

3. Distanču slēpošana (Cross country skiing; X country skiing);

4. Kalnu slēpošana (Skiing; Downhill skiing);

5. Snovbords (Snowboarding).

 

Aicinu būt aktīviem un ņemt dalību!

Sacentīsimies gan ar citu skolu skolēniem un skolotājiem, gan savā starpā.

Varat mēģināt jau pieteikties tagad, bet vairāk informācijas skolēniem būs sporta stundā.

 

"Sākusies dalībnieku pieteikšanās!

Lai pieteiktu skolas komandas dalībniekus, aicinām katru pieteikties zemāk norādītajā saitē:

 

https://tinyurl.com/5n7saj32 

Jura Neikena Dikļu pamatskola

 

Pamācība kā savienoties un biežāk uzdotie jautājumi par DistantRace platformu pieejama šeit: https://distantrace.com/lv/buj/

Ar Latvijas skolu Ziemas festivāla 2022 nolikumu var iepazīties arī šeit: https://lsfp.lv/festivals/programma"
Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolēnu sveiciens Latvijas 103 gadadienā!

Video skaties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=5BP31GmtOyo Sākot ar 2018.gada 1.novembri līdz 2020.gada 31.oktobrim Jura Neikena Dikļu paamtskola kā koordinatororganizācija īsteno 

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) skolu stratēģisko partnerību projektu Nr. 2018-1-LV01-KA229-046964 

,,NATURE and OUTDOOR EDUCATION’’

 

Projektā kā parterorganiāzijas  piedalās tādas valsts skolas kā: 

Pamtskola no Polijas, Varšavas - Szkola Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza

Sākumskola no Portugāles,Bragas - Agrupamento de Escolas Alberto Sampaio

Pamatskola no Somijas, Kuopio - Hatsalan klassillinen koulu

Skola ar padziļinātu zinātnes un mākslas apguvi  no Turcijas Merkezi - Cetin Sen Bilim ve Sanat Merkezi

 

Projekta pamatideja ir izmantojot ārā aktivitātes - pētīt dabu un norises dabā, saprast dabas kā kopuma nozīmi un jēgu mūsdienu pasaulē. Projektu veido piecas skolēnu īstermiņa apmaiņas programmas, kurās izmantojot dažādas āra, praktiskās un teorētiskās mācību nodarbības skolēni skolotāju vadībā apgūst sekojošas tēmas:

,,Zivis un pēdu nospiedumi’’; ,,Bites un citu kukaiņi’’, ,,Daba gatavojas ziemai’’, ,,Daba veltes veselībai’’ un noslēguma tēma, ka noritēs Latvijā, Dikļos 2020.gada maijā ,,Daba un mēs’’. 

Lai veiksmīgi sagatavotu tēmas un īstenotu izvirzītos projekta uzdevumus – gatavotu skolēniem saistošu mācību līdzekli, skolā tiek izmantota  un īstenota  kompetenču izglītības pieeja par projektu kā vienu no  mūsdienu mācību metodēm,  kas veicina dabisku mācību priekšmetu caurviju izmantošanu mācību procesā. Projekts un projekta idejas un darbs pie projekta ir veiksmīgi uzsākts, par ko liecina gan skolēnu, gan skolotāju degsme un patiesā vēlme iesaistīties un līdzdarboties. Ceram noturēt ieinteresētību skolēnos visā projekta īstenošanas laikā divu mācību gadu garumā.

 

Projekta koordinatore 

Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolotāja

Evija Kokorite 

Sākot ar 2017.gada rudeni, Jura Neikena Dikļu pamatskola darbojas kā partneris Ziemeļvalstu programmas Nordplus Junior projektā. Projekta pamatideja ir pieredzes un ideju apmaiņa starp projektā iesaistītajām valstīm. Projektu veido četras pamattēmas- rotaļas un spēles; bērnu grāmatu autori; veselīgs dzīvesveids un pilsoniskā audzināšana pirmsskolas izglītības iestādēs.

Skolēnu brīvlaikā Lietuvā Šauļu pilsētā notika pirmā sanāksme par tēmu ,,Rotaļas un spēles’’, kurā piedalījās Iveta Derkača no Zilākalna filiāles, Jūlija Ļebedeva no Dikļu filiāles un Evija Kokorite – projekta koordinatore. Šī aktivitāte paredzēja apmainīties ar dažādām tradicionālām bērnu spēlēm un rotaļām, līdz ar to pirmsskolas skolotājas ieguva jaunas spēles un metodiku. Šī tikšanās parādīja, ka Jura Neikena Dikļu pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādes veiksmīgi attīstās un ir konkurēt spējīgas. Konferences dalībniekus un citu valstu pārstāvjus pārsteidzām ar savu radošumu, atraktīvajiem risinājumiem un pārliecinošajām svešvalodu zināšanām. Varējām daudz dalīties ar savu pieredzi par bērnu aktivitātēm ārā un tradīcijām, kuras kopjam īstenojot dažādus pasākumus. Milzīgu pārsteigumu radīja igauņu partneri, veids, kā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas jau bērnudārza vecumā, kā pirmsskolas vecuma audzēkņi jau prot darboties ar planšetēm, internetu, prot veidot animācijas un prot lietot un darboties ar dažādām lietotnēm. Pēc šīs tikšanās esam ieguvuši jaunus materiālus un metodoloģiju ikdienas darbam pirmsskolas izglītības iestādēs un sākam strādāt pie otrās tēmas - ,,Mūsdienu bērnu grāmatu autori’’. Plānojam organizēt tikšanos Dikļu bibliotēkā, kurā ieradīsies abu pirmsskolas iestāžu izglītojamie un skolotājas, lai tiktos ar populāro bērnu grāmatu autoru mūsu novadnieku Viku. Bērnu uzdevums būs veidot zīmējumus, kurus apkoposim izstādē, un kādu Vika bērniem saistošāko stāstu, iztulkotu angliski, sūtīsim partneriem, lai šo valstu bērni pēc iepazīšanās ar stāstu, veidotu savu zīmējumu izstādi.

 Āra nodarbība matemātikā 5. - 9.kl.

X no 28.08.2017. (līguma slēgšanas datums obligāts!) iesaistījusies projektā

Stundas tēma: Veikt  mērījumus ar netradicionāliem instrumentiem un aprēķinus dabā

Stundas mērķis: Veidot priekšstatu par mērījumiem dabā

Stundas uzdevumi:

1.       Nostiprināt un izprast apgūtas zināšanas, prasmes un iemaņas par taisnstūra garumu, platumu, laukumu, riņķa līnijas rādiusu, diametru

2.       Veicināt skolēnu domāšanu

3.       Organizēt savu darbu individuāli un grupā

4.    Attīstīt radošās darbības prasmes.

5.    Pilnveidot paškontroles un pašvērtējuma prasmes.

ERASMUS+ projekta ietvaros Somijā

2.oktobris - 7.oktobris

Erasmus+

Darbs pie #Erasmus projekta #takepartinthefuture turpinās. Gatavojamies 3 tēmai ,,Paliekošās vērtības" Somijā oktobra mēnesī

22.septembrī notika OLIMPISKĀ DIENA 2017.

Valmieras maratons 2017.

Valmieras maratons notika 2017. g. 17. septembrī. Pasākuma centrs un reģistrācija Valmieras kultūras centrā.

Arī mūsu skolas skolēni bija maratona dalībnieki. Dzīvo vesels un spēcīgs!

2017./18. mācību gads ir sācies!


Izlaidums – 2017

10.jūnijā Dikļu skolā 9.klases izlaidums deviņiem skolēniem. Aiz muguras eksāmenu uztraukums, pārdzīvojumi. Šajā dienā absolventi saka pateicības vārdus vecākiem, skolotājiem. Acīs mirdz atkalredzēšanās ar pirmo audzinātāju prieka asaras, uz lūpām vārdi, ko ikdienā nesadūšojamies pateikt.

Skolas Goda grāmatā jauns ieraksts – Kārlim Mikam Tomsonam pateicība par radošu ieguldījumu un pozitīvu attieksmi pret mācību darbu.

Absolventi skolai dāvina Dabas taku, pasniedz direktorei sertifikātu takas neierobežotai izmantošanai un papildināšanai. Veiksmi turpmākajās gaitās!

Diennakts pasākums “Dzīvo zaļi!”

30.-31.maijā

Diennakts pasākums ''Dzīvo zaļi” mūsu skolā notika jau devīto reizi. Skolas bērni ar nepacietību gaidīja šo dienu, jo zināja – būs interesanti ne tikai dienas aktivitātēs. Pats interesantākais - nakšņošana skolā. Katru dienu tāda iespēja negadās!

Kamēr 1.-5.klašu skolēni sacentās konkursā “Zaļās dziesmas”, 6.- 9.klašu komandas startēja selfijorientēšanās sacensībās. Uzdevums – atrast pēc apraksts objektus un “uztaisīt komandas selfiju”. Ko šajā dienā pie skolas darīja ugunsdzēsēju mašīna? Bija ieradies galvenais ugunsvīrs Andris Krēsliņš, noorganizēja interesantas sacensības komandām. Drosminiekiem bija iespēja izmēģināt spēkus pat šaušanā mērķī ar lielo ūdens šļūteni. Palīgi – 9.klases skolnieki Mika Maikls Kozmeijers un Kārlis Miks Tomsons, kuri bija arī skolas komandas dalībnieki jauno ugunsdzēsēju sacensībās Rūjienā.

9.klases skolēniem īpašs uzdevums – veikt gidu pienākumus, iepazīstinot ar pašu izveidoto dabas taku visus skolas skolēnus. Pirmais solis dabas takas izveidē ir sperts – uzstādīti 8 informatīvi stendi, izveidots uzdevumu krājums, kas jāpieveic gidu pavadībā, izejot taku. Dabas taka – 9.klases skolēnu dāvana savai skolai.


Pirmo reizi “Dzīvo zaļi!” pasākumā tika organizēts Stipro skrējiens šķēršļotā apvidū, kur bija jāpārvar arī ūdens šķēršļi. Dalība šajā aktivitātē bija bija brīvprātīga. Finišā dalībnieki ieradās smaidīgi, vairāk vai mazāk slapji. Dažs – pavisam sauss. Uz jautājumu – “kā tev tas izdevās?”, skanēja priecīga atbilde: “Mani lielie puiši pārnesa!” Prieks par pozitīvu attieksmi, savstarpēju palīdzību un aktivitāti. Skolēnu vienbalsīgs lēmums – Stipro skrējiens jāatkārto arī nākamgad.

Mūzikas skaņas skolas zālē liecināja, ka ir ieradies dj Gaiča – skolas absolvents Gaidars Sokolovs, kurš diennakts pasākumā vienmēr iepriecina bērnus ar jautru karaoki/diskotēku.

Kad ārā jau pavisam tumšs, devāmies uz naktstrasīti. Svecīšu izgaismotajā trasē bija jāveic dažādi sportiski uzdevumi. Netraucēja ne lietus, ne tumsa.

Nākamgad “dzīvosim zaļi” desmito reizi. Ja ir idejas, ko visi kopā varam īstenot – nāc, iesaki!

Izskanējis pēdējais skolas zvans 9.klasei

                    Kā laba grāmata ir visa mūsu dzīve,

Tā skaista šodien, skaistāka būs rīt,Un laimīgs tas, kas spēj ar savu dzīvi,Kaut vienu labu rindu tajā ierakstīt.

13.maijā pēdējais skolas zvans skanēja 9.klases skolēniem, iezvanot jaunu posmu – eksāmenu laiku.

Šajā dienā 9.klases skolēni teica pateicības vārdus un pasniedza ziedus skolas darbiniekiem, kuri ikdienā dara it kā nemanāmu, taču ļoti svarīgu darbu – rūpējas par tīrību, siltumu, garšīgām pusdienām.

8.klases skolēni kopā ar audzinātāju Initu Hihalovsku bija sarūpējuši spēli, kuras gaitā nākamajiem absolventiem nācās atsaukt atmiņā sen aizmirstas gudrības, plānot ceļumēŗķa sasniegšanai. Par katra skolēna vārdu 8.klases draugi bija atraduši interesantu raksturojumu. Arī 1.klases skolēni, kurus devītklasnieki 1.septembrī ieveda skolā, bija sagatavojuši īpašus apsveikumu.

Atmiņai par skolā pavadītajiem gadiem pagalmā tika uzstādīts kārtējais totēmu stabs ar visiem 9.klases skolēnu vārdiem.

Veiksmi eksāmenos!

Draudzīgas orientēšanās sacensības ,,Atrodi sevi Dikļos"

kopā ar Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolu.

 

Gatavojamies Erasmus+ projekta 2ajai starprautiskajai konferencei Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā, maija beigās, par tēmu ,,Demogrāfija un migrācija".

20. SKOLU TEĀTRA SVĒTKI

30.martā mūsu skolā jau 20.reizi notika tradicionālie skolu teātra svētki. Katru gadu pasākumam ir savs moto. Šogad - “Katram sava zvaigžņu stunda”. Noskatījāmies 11 izrādes, kuras pie mums atveda tuvas un tālās draugu skolas: teātra studija “Spēlīte” no Valmieras, zaķa Rībkāja draugi no Dikļu bērnudārza, Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Ramatas sākumskolas, Rūjienas vidusskolas, Matīšu, Jaunburtnieku, Kocēnu, Kauguru, Ozolmuižas un, protams, mājinieku – Dikļu pamatskolas teātra pulciņi.

Mazajos starpbrīžos skatītājus izklaidēja Zvaigžņu Pētnieks (Viesturs Loids Lācis) un mazās zvaigznītes (Aiva Prišlova, Dana Jauga, Vanesa Inta Petrovska, Viktorija Gunta Petrovska, Paula Valērija Krilova un Sidnija Štelce). Ar prieku vērojām atraktīvos ansambļa “Rūtiņas” priekšnesumus, absolventes Katrīnas meiteņu deju grupas un skolas mūsdienu deju pulciņa iestudētās dejas, kā arī mazās flautiņu spēlētājas – Diāna Žagota un Sandija Rumba.

Pasākuma noslēgumā notika sadraudzības diskotēka.

Uz tikšanos nākamgad – 21.skolu teātra svētkos!

Mūsu skolas komanda konkursā ,,Pazīsti Latviju!"

9.kl. Kārlis Miks Tomsons, Mika Maikls Kozmeijers, Elīna Lāce

Mazā Zeltene 2017.

3.03.2017.

Konkurss Mazā Zeltene pamatskolu meitenēm jau ir 21.gadu Rubenes pamatskolā. Konkursam katru gadu tiek izvēlēta konkrēta tēma. Šogad – leģendārais latviešu kinorežisors Jānis Streičs un viņa filmas. Bija erudīcijas konkurss,  sevis prezentācija, deja – valsis, u.c. Viņas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija visu piecu skolu pārstāvji. No mūsu skolas Zelteni pārstāvēja 8.klases skolniece Elizabete Līga Kozmeijere.  Elizabete Līga ieguva titulu – visdejiskākā.  Par to paldies arī viņas dejas partnerim 8.klses skolniekam Artūram Dagnim Rumbam. Elizabete Līga varēja lepoties ar savu latviešu tautas tērpu, kas tika mantots no mammas un vecmāmiņas. gan arī ar savām zināšanām konkursos.

Skatuves runas konkurss

5.klases skolniecei padodas viss. Viņa labprāt startē latviešu valodas olimpiādē, gan arī matemātikas olimpiādē. Patīk dejot, dziedāt, spēlēt teātri.  Lūk, viņas sarakstītais dzejolis, kas tika veltīts skolu 20.TEĀTRA SVĒTKIEM, kur devīze bija "Katram sava slavas zvaigzne".

Katram sava mirdzošā zvaigzne tiek dota

Ar spīdošu mirdzumu apgarota

Katram sava komēta mīļi tiek sniegta

Brīvība sīrdī nevienam nav liegta

Katram greizie rati pieder

Kas dzīvi ar asarām pieber

Katram dots ir meteorīts

Dod spēku tas vakarā, dod spēku kad rīts

Katram ir sava stunda kad mīlēt

Katram ir laiks kad nākotni zīlēt

Katram ir zvaigzne un katram ir laiks

Katram ir sirds un uz lūpām smaids

Katram ir zvaigzne kas spēku dod

Katram ir zvaigzne kas aplaimo

Katram ir zvaigzne kas raudāt liek

Katram ir zvaigzne ko redzot ir prieks

Katram ir zvaigzne kas palīdzēt spēj

Bet ne katram ir drosme to sameklēt!

Aiva Prišlova no 5 klases Skatuves runas konkursā

Projektu nedēļa LATVIJAI 100

13.02. - 17.02.2017.

Projektu nedēļa - mācību darba organizācijas forma. Projekta darbs skolā, tas ir viens no mācīšanās veidiem. Tas ir patstāvīgs darbs, kura procesā skolēni patstāvīgi izstrādā kādu iepriekš izvēlētu ideju, apgūst kādu tēmu, vāc materiālus un pētījuma rezultātus apkopo referātā, stendā, materiālu kopumā u.c. skolas vienotais temats - LATVIJAI 100. Klases vai skolēni bija izvēlējušies šādus tematus:

·            Manas dzimtas ceļš Latvijā

·        Manas ģimenes pūra lāde

·        Vecvecāku dzīvesstāsts

·        Manu vecvecāku gudrības grāmata

·        Manas ģimenes talanti un vaļasprieki

·        Vecvecāku mantojums manai nākotnei

·        Svētki manā ģimenē

·        Latvju sēta

     Dikļi vakar, šodien, rīt.

·        Koki mums visapkārt

·        Ceļa norāde „Jura Neikena Dikļu pamatskola”

·        Īsfilmu, animāciju izveide par skolu

·        Fotogalerija

·        Dekors skolas noformēšanai

·        Dabas taka

·        Dažādi maketi, uzskates līdzekļi mācību klasēm


Jura Neikena Dikļu pamatskolas bijusī  skolniece

Jolanta Liepiņa

garo distanču skrējēja

Latvijas čempione maratonā 2014

viesojās savā skolā

7.02.2017.

Viņa stāstīja:

•Atbrīvo prātu un liek justies laimīgākam – endorfīni;

•Palīdz uzturēt fiziski spēcīgu, izturīgu ķermeni;

•Stiprina saites, kaulu sistēmu;

•Palīdz koncentrēties, jaunas idejas;

•Spēcina cilvēka organismu kopumā

•Vairākkārtējas Latvijas čempionātu medaļas, starti Prezidenta balvā, Latvijas Olimpiādēs

•2014.gadā kļuvu par Latvijas čempioni maratonā (Valmiera);

•Gatavojos maratonam Vīnē, Austrijā;

Uzvara Latvijas čempionātā

Vides pulciņš svaigā gaisā!    10.01.2017.

ZIEMASSVĒTKI BILDĒS

Tikšanās ar Līgatnes dabas parka darbinieci Velgu Vītolu

Filma "Melānijas hronika"

Lāčplēša diena

Mārtiņdiena

SKOLOTĀJU DIENA

Klāt kārtējā SKOLOTĀJU DIENA, kad 9.klases skolēni pārņem stafeti un ar lielu prieku kļūst par skolotājiem. Viņi apzinīgi gatavojas mācību stundu vadīšanai. Paši, konsultējoties ar skolotājiem, plāno stundas gaitu, uzdevumus un arī demonstrējumus. Pēc novadītajām stundām daudzi "jaunie skolotāji" secināja, ka tas ir grūts darbs. It īpaši nodrošināt disciplīnu. Pēcpusdienā tika organizētas dažādas aktivitātes pagarinātās dienas grupas audzēkņiem. Svētdien skolotāji un bērnudārza audzinātājas devās ikgadējā ekskursijā uz Ainažiem.

Olimpiskā diena

11.septembrī VALMIERAS MARATONS

Šogad dažādu distanču skrējieniem Valmieras maratonā, kas vienlaikus bija arī Bigbank Skrien Latvija 6. posms un arī Latvijas čempionāts maratonā, piedalījās 3782 skrējēji — kā lieli, tā mazi. Valmieras maratonā piedalījās arī Dikļu pamatskolas 12 skolēni - un 3 skolotāji.

Armands Boks, Artūrs Boks, Alens Vīksniņš, Kārlis Tomsons, Niks Narbs, Artūts Kazuņins, Elizabete Kozmeijere, Viktorija Žurjāne, Samanta Muzikante, Krista Kalniņa Elvīra Ribozola un skolotājas Evija Kokorite, Līga Bērtulsone, kā arī sporta skolotājs Andris Robalds.

Karjeras nedēļa

Dzejas dienas

Olimpiskā diena


1.septembris 2016.g.

Dikļu pamatskolā

sācies jaunais mācību gads

 Klāt jaunais mācību gads ar kārtējiem izaicinājumiem – skolēniem, vecākiem, pedagogiem.

Dikļu skolā darbu uzsāks jauni skolotāji – Andris Robalds (sports) un Zigmārs Gūts (mājturība un tehnoloģijas zēniem). Esam iecerējuši strādāt pie skolēnu mācīšanās motivēšanas, izmantot mācību stundās praktiskos darbus, eksperimentus, informācijas tehnoloģijas. 'Mudināsim skolēnus piedalīties ārpusklases pulciņos. Organizēsim vecākiem izglītojošus pasākumus un informēsim viņus par notikumiem skolā.

1.septembris – Zinību diena. Mācības 1.klasē uzsāk 7 skolēni. Skolas zālē tos svinīgi ieved 9.klases skolēni. Pasaku tēli Saulespuķe un Bite palīdz 1.klases audzinātājai Montai Siliņai izdalīt pirmās mācību grāmatas – ābeces. Veiksmīgu mums visiem šo mācību gadu!