Skolas ikdiena 2023./2024.m.g.

DECEMBRIS

Sagaidot 1. Adventi, 1.decembrī pie skolas iededzām eglīti. 

Lai būtu siltāk, Sabīne un Keitija no 4. klases visiem mācīja deju, ar kuras palīdzību sasildījāmies aukstajā dienā. Pēc tam, radot noskaņu, dziedājām Ziemassvētku dziesmas, kustējāmies mūzikā un cienājāmies ar piparkūkām.

NOVEMBRIS

22. novembris - mūsu sportisti atkal devās pārstāvēt skolas godu Valmieras novada skolu florbola sacensībās. Mūsu skolu pārstāvēja - Maksims Gribovskis, Jānis Siliņš, Daniels Žagota, Gustavs Teteris, Amanda Emilija Alksne, Aleksis Rasels Čermeņevs, Markuss Groskaufmanis, Armands Puriņš, Daniels Jākobsons, Kārlis Siliņš, Dominiks Gavrilovs, Jānis Ziediņš.

Sk.Guntis pēc spēles komentēja: "Šodien diemžēl piedzīvojām trīs zaudējumus. Tomēr mūsu prasmes ar katru spēli uzlabojās, trauksme samazinājās un pēdējā spēlē mēs visi parādījām tiešām savu labāko spēli. Un tikai pietrūka nedaudz veiksmes, lai mēs nospēlētu neizšķirti vai pat uzvarētu. Galvenais, ka bērniem prieks, azarts, cīņasspars, drosme, spēles izpratne ar katru spēli tikai pieauga. Pabeidzām uz ļoti labas nots! Lepojos ar katru komandas spēlētāju! Jo tiešām, pēdējā spēlē bija prieks skatīties kā viņi spēlē! Malači!"

Paldies, sportistiem par izturību! Lepojamies ar jums!

Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Derkača kopā ar savu atbalsta komandu bija noorganizējusi svētku koncertu, kurā jaunāko klašu skolēni dziedāja dziesmas un skaitīja dzejoļus, kas veltīti Latvijas jubilejai. Koncertu vadīja 8. klases meitenes. 

Paldies, visiem iesaistītajiem par skaisto koncertu!

Katra klase pie dažādiem skolotājiem ik pa 15 minūtēm pildīja uzdevumus, kas saistīti ar Latvijas dzimšanas dienu - grieza, līmēja, rakstīja, dziedāja, teica vēlējumus, risināja mīklas angļu valodā. 

Svētku diena norisinājās lieliskā noskaņojumā un visi kopā varam teikt, ka dzimšanas diena nosvinēta godam.

DAUDZ LAIMES, LATVIJA!

10. novembrī pie mums skolā viesojās Lauku pele un pilsētas pele un kopā ar sākumskolas skolēniem svinēja Mārtiņus. Skolēni minēja mīklas, skaitīja tautasdziesmas, uzzināja dažādus sakāmvārdus par Mārtiņiem un gāja rotaļās. Neiztika arī bez svētku našķiem pēc aktīvās darbošanās.

8.novembrī mūsu skolu Valmieras novada skolu florbola sacensībās pārstāvēja divas komandas - gan meiteņu, gan zēnu. Mūsu skolu meiteņu konkurencē pārstāvēja - Keitija Rumba, Sabīne Līcīte, Sabīne Gutāne, Kristina Levke, Loreta Dunce, Amanda Emilija Alksne, Elīza Liepiņa, Beāte Rumba, Megija Sloka, Ance Rumba, Karalina Cuprijanoviča.

Puišu komandu pārstāvēja mūsu nenogurstošie - Kārlis Magone, Alekss Štelcs, Mārtiņš Alksnis, Ralfs Ābele, Deniss Terentjevs, Stefans Feldmanis, Armands Puriņš, Kārlis Siliņš, Daniels Jākobsons, Oskars Krūmiņš, Jēkabs Gnevohs.

Sk.Gunta komentāri: "Puišiem grūts posms, jo visi bija samesti vienā katlā ar pilsētas komandām. Lepojos ar katru no puišiem. Īpaši izceļot vārtsargu Kārli M. (4.kl.), jo tas, ko viņš parādīja vārtos, raisīja interesi un ielūgumu nākt trenēties florbolā!"

"Meitenēm trīs komandu konkurencē izcīnījām otro vietu. Amanda, Keitija un vārtsardze Sabīne izpelnījās pozitīvus novērtējumus no Latvijas sieviešu florbola izlases treneriem un arī tiek uzaicinātas trenēties florbolā. Kopumā visas meitenes spēļu laikā, ja runājam pa sniegumu, atvērās kā ziedi un nospēlēja savas labākās spēles, ko es esmu redzējis."

Lepojamies ar mūsu sportistiem!!!


2. novembrī mūsu skolā viesojās ornitologs Viesturs Ķerus, kurš 3.-5. klašu skolēnus iepazīstināja ar savām grāmatām. Skolēni uzdeva jautājumus un saņēma arī uz tiem atbildes par interesējošajām tēmām.

Viesturs Ķerus demonstrē video stāstījumā par grāmatu.

1.- 5.klašu skolēni klausās ornitologa stāstījumā

Viesturs Ķerus lasa fragmentu no savas grāmatas

OKTOBRIS

Pārgājienu diena - oranžā diena

Nedēļas noslēgumā visas klases devās izglītojošās ekskursijās pa Dikļiem un to apkārtni.

Mazās klases devās ciemos pie Jāņa Vītola uz "Mežurgām", lielās klases, kur, nu, kurais. Sākot no "Dziesmu svētku takas" izstaigāšanas, līdz pat Budenbrokai.

Pēc pārgājiena visus sagaidīja skolas pavārīšu vārītā zupa, ko visi, pēc garajām pastaigām, ar gardu muti arī notiesāja.

Jauks Latvijas Veselības sporta nedēļas noslēgums.

13. oktobris mūsu skolā bija radoši izklaidējošs. Par to bija parūpējusies Dikļu pagasta bibliotēkas bibliotekāre. Gan lieliem, gan maziem bija noorganizētas radošas un mākslinieciskas aktivitātes.

1.- 3. klašu skolēniem bija radoša nodarbība "Grāmata iedvesmo!", ko vadīja pārstāve no izdevniecības "Liels un mazs".

4. - 9. klašu skolēniem, kā arī pārējiem Dikļu pagasta iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties muzikāli - literārā pasākumā "Cauri gadiem ar dziesmām un grāmatām", ko vadīja rakstnieks, radio centra producents Dzintars Tilaks un komponists - dziesminieks Āris Ziemelis. 

Paldies, Dikļu pagasta bibliotēkai un bibliotekārei par sadarbību!

Radošā nodarbība 1. - 3. klasei.
Radošā nodarbība 1. - 3. klasei.
Radošā nodarbība 1. - 3. klasei.
Dzintars Tilaks un Āris Ziemelis uzstājas.
Dzintars Tilaks un Āris Ziemelis uzstājas.
Dzintars Tilaks un Āris Ziemelis uzstājas.
Balva izglītībā 2023 laureāti.

6. oktobrī koncertzālē “Valmiera” svinīgā pasākumā tika godināti Valmieras novada pašvaldības “Balva izglītībā 2023” laureāti. Starp tiem bija arī mūsu skolotājas. Lepojamies ar skolotāju Velgu Siliņu (Jura Neikena Dikļu pamatskola) un ar skolotāju Guntu Pelsi (Jura Neikena Dikļu pamatskolas b/d filiāle Zilākalnā).

Paldies par zināšanām, pacietību, neatlaidību, degsmi un cilvēcību!

OKTOBRIS IESĀCIES VARENI!

4. oktobris bija viena slapja un lietaina diena, taču tas neatturēja mūsu skolas futbola komandu izcīnīt 2. vietu D grupā Valmieras novada skolu sporta spēlēs. LEPOJAMIES ĻOTI! Paldies, skolotājam Guntim Jansonam un komandai ar sastāvu - Stefans Feldmanis, Mārtiņš Alksnis, Kārlis Siliņš, Oskars Krūmiņš, Armands Puriņš, Amanda Emīlija Alksne, Jēkabs Gnevohs, Alekss Štelcs, Kārlis Magone, Daniels Jākobsons. Paldies, skolotājam Mārtiņam Groskaufmanim par līdzi jušanu klātienē!

SEPTEMBRIS

29. septembrī skolā netika aizmirsti un tika sveikti arī skolotāji, kuriem pirmajā oktobra svētdienā svētki! 

Paldies, 9. klases skolēniem un direktores vietniecei audzināšanas darbā Ivetai Derkačai par radīto svētku sajūtu!

Skolotājs Guntis sadala komandās
Skolēni tiek dalīti komandās
Skolēni tiek dalīti grupās
Skolēni klausās dienas plānu
Diploms un kauss par izcīnīto 3. vietu

27. septembris Jura Neikena Dikļu pamatskolai īpašs. Skolas futbola komanda izcīnīja godpilno 3. vietu C grupā, Mazo skolu grupā Valmieras novada skolu sporta spēlēs. ĻOTI LEPOJAMIES ar mūsu skolēniem! Paldies, sporta skolotājam Guntim Jansonam un futbola komandai, kuras sastāvā - Jēkabs Gnevohs, Stefans Feldmanis, Jānis Ziediņš, Aleksis Rasels Čermeņevs, Daniels Jākabsons, Armands Puriņš, Gustavs Teteris, Jānis Siliņš, Daniels Žagots, Maksims Gribovskis, Niks Āboliņš, Amanda Emīlija Alksne. Hip, hip urrā! 🥉⚽

Futbola komandas kopbilde pirms sacensībām
Komandas kopbilde pēc medaļu saņemšanas.
Komanda spēlē

26. septembrī 1. un 2. klašu skolēni Dzejas dienu ietvaros viesojās Dikļu pagasta bibliotēkā, kur bērnu grāmatu ilustratore Agija Staka pastāstīja, kā top grāmatu ilustrācijas.

skolēni tiekas ar ilustratori Agiju Staku
skolēni tiekas ar ilustratori Agiju Staku
skolēni tiekas ar ilustratori Agiju Staku
skolēni tiekas ar ilustratori Agiju Staku
tikšanās ar Dikļu BUB valdes priekšsēdētāju Andri Krēsliņu

22.09.2023 tikšanās ar Dikļu BUB valdes priekšsēdētāju Andri Krēsliņu. 

Skolēniem tika novadīta lekcija par rīcību ugunsgrēka gadījumā skolā. Tikām apmācīti arī praktiski, izspēlējot evakuācijas situāciju skolas telpās.

Paldies! Tagad zināsim, kā rīkoties ārkārtas situācijā un saglabāsim mieru.

Mazo klašu skolēni pulcējas uz izeju.

Mazo klašu skolēni pulcējas uz izeju

Mazo klašu skolēni pulcējas uz izeju.
Ugunsdzēsējs Andris Krēsliņš dod norādes, kur jāevakuējas

Ugunsdzēsējs Andris Krēsliņš dod norādes, kur jāevakuējas

Veiksmīgi tikuši ārā no skolas - drošībā.

Veiksmīgi tikuši ārā no skolas - drošībā.

15.09.2023 "Iekāp otra kurpēs!" diena. Skolēni un arī skolotāji aktīvi iesaistījās šajā kampaņā.

1. klase dažādās kurpēs

1.klase

2. klase dažādās kurpēs

2. klase

3. klase dažādās kurpēs

3. klase

4. klase dažādās kurpēs

4. klase

5. klase dažādās kurpēs

5. klase

7. klase dažādās kurpēs

7. klase

8. klase dažādās kurpēs

8. klase

Skolotāji dažādās kurpēs

Skolotāji

06.09.2023 Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolēni jūt līdzi Latvijas basketbola komandai spēlē ar Vāciju Pasaules kausā basketbolā.

Sporta skolotājs Guntis parūpējies, lai spēli var redzēt tiešraidē arī skolā.

Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolēni fano par basketbolu.